Fire Dragon – hašení v místnostech Vysoké Mýto

Naše jednotka se zúčastnila 9. července 2021 školení pořádané Asociací velitelů jednotek dobrovolných hasičů ve Vysokém Mýtě na stanici HZS.

Školení probíhalo ve speciálně vytvořeném přívěsu a trenažeru Fire Dragon 9000 od firmy Dräger. 

Jednalo se o mobilní ohňový trenažer postavený v návěsu kamionu, kde za pomoci spalování propanu dochází k simulaci zahoření vnitřních prostor trenažeru, které jsou úmyslně koncipovány jako obývací pokoj, sklepní kóje, nebo například schodiště. Když se přidá vyvíječ kouře, tma, vodní pára a další stresové faktory, vznikne ideální prostředí na výcvik zásahu ve vnitřních prostorách.“ uvádí článek z AV JSDH. 

Výcvik byl rozdělen do tří částí – teoretická část, praktická část používání kombinované proudnice a závěrem absolvování hašení v prostorách trenažéru. Výcviková část v trenažéru probíhala v dýchací technice. 

Naše jednotky přijela s CAS 16 Mercedes Benz a zajistila vodu pro celý výcvik.