ADHR: POTŘEBUJEME VAŠE HLASY!

Jednotka města Žďár nad Sázavou byla nominovaná v Anketě Dobrovolní hasiči roku 2023. Rádi bychom Vás poprosili o Váš hlas! Hlasovat pro nás můžete pomocí webového odkazu ale i posláním SMS. Hlasování bude ukončeno 15. října 2023.

HLASOVÁNÍ VYPLNĚNÍM FORMULÁŘE ONLINE:

HLASOVÁNÍ JEDNOTKY – Anketa Dobrovolní hasiči roku (adhr.cz)

HLASOVÁNÍ PŘES SMS:
SMS ve tvaru HASICI JJM3 na číslo 900 77 06

Soutěžním téma: Dopravní nehoda – záchrana života umělou inteligencí – 14.5.2023

Během poklidné pouťové neděle se na naší hasičské zbrojnici rozezněla siréna pro svolání členů jednotky, kteří měli vyjet na náš již druhý zásah ve 14 dnech, který oznámila umělá inteligence (E-CALL). Na místo, tak jako vždy, vyrazily během 5 minut obě cisternové automobilové stříkačky včetně velitelského vozidla z naší základny, které tak doplnily družstvo HZS ze stanice Žďár nad Sázavou, která sídlí na druhém konci města. Při příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno větší množství havarovaných vozidel se zraněnými osobami. Jednotky provedly zajištění vozidel s protipožárním opatřením a okamžitě zahájily vyprošťování osob. Po příjezdu záchranné služby jednotka pomohla s transportem zraněných osob do sanitek a s navedením letecké záchranné služby na přistání v těsné blízkosti dopravní nehody. Během celého zásahu byla poskytnuta první posttraumatická pomoc členkou naší jednotky účastníkům nehody a následně přítomným rodičům zraněných osob. Po transportu všech zraněných osob do nemocnice pokračovaly jednotky v odstraňování následků dopravní nehody. Část naší jednotky ve spolupráci s Městskou policií města Žďáru nad Sázavou provedla uzavření komunikace ihned po příjezdu na místo a odklonění vozidel po objízdné trase přes okolní obce. Jednotka dále setrvala na místě události a byla nápomocna Policii České republiky při vyšetřování příčin dopravní nehody a po zprůjezdnění se vrátila zpět na základnu.Délka zásahu byla 4 hodiny.

Fotografie z dopravní nehody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *